Minu lugu

Tiit Trofimov

Ma ei ole alati olnud vaimse arusaamaga. Aastate jooksul olen elanud ka väga palju väljapoole, jahtides elu pakutavaid luksuseid; püstitanud ja juhtinud mitmeid ärisid; teeninud kõvasti pappi ja seda sama kõvasti ka kaotanud. Näiteks olen kätt proovinud kinnisvaraäris, rõivaäris, restoraniäris ja isegi Adila Puhkekeskuse arendaja ja kujundajana. Selle vaimse kasvu juures ei ole aga äriline pool mitte kuskile tegelikult kadunud. See on osa minust ning täna olen endiselt mitme äri ja ettevõtmisega seotud, näiteks vestlusõhtute ”Must ja valge” korraldamisega ning teostan sisekujundust ja sisekujunduslahendusi eramutele, büroodele ja avalikele ruumidele.

Oma päevi veedan ma mitmel rindel, olles oma elu jooksul kogenud, teinud ja korda saatnud rohkem, kui oleksin osanud üldse unistada. Usun, et minus on palju sisemist teadmist, enesekindlust, usaldust elu vastu, järjepidevust, töökust ja südikust, mille abil oma eesmärke täita püüan. Olen läbinud palju erinevaid kursuseid (tantra, jooga, teadlik hingamine, kehatöö ja meditatsioonikursused). Minu otsingud kestavad ikka veel ja see on ka üks põhjustest, miks mul on eriline võime, tahe ja julgus oma kogemusi teistega jagada.

Täna tegutsen peaasjalikult kundalini-tantra joogaõpetajana Rotermanni kvartalis asuvas Tao Keskuses. Samuti olen seotud Rotermanni kvartali välikujundusega. Lisaks pakun personaalset MER- (myofacial energetic release) ehk lihas-sidekoemassaaži, mis tähendab lihas-sidekoe energeetilist vabastamist. MER on aeglane, mediteeriv massaaž, mis vabastab meie kehadesse kinnistunud hoidmismustreid ja lukustunud emotsioone. See on sügavalt lõdvestav ja terapeutiline, aidates taastada keha ja meele tasakaalu; parandada kehahoidu ja lahustada psühholoogilisi kinnihoidmismustreid.

Olen üsna pädev ka organiseerimises ja ürituste korraldamises. Üheks minu suurimaks ja sagedamini korraldatud ürituseks on viimasel ajal ohtralt populaarsust kogunud ekstaatilised tantsupeod. Ekstaatilise tantsu õhtutel loob iga inimene mõnusa ja turvalise atmosfääri kõigi osalejate jaoks. Koht, kus on võimalik nautida vabadust ja tantsida hinnanguid andmata mõnusa muusika saatel end ekstaasi.

Lisaks korraldan juba kuuendat aastat Bali väereise, mis toimuvad tavaliselt aasta esimestel kuudel. Minu armastus Bali vastu  sai alguse kuus aastat tagasi, mil esimest korda tundsin selle paiga müstilisust ja võlu. Sellest ajast on see koht meelitanud mind kõiki Eesti talvesid seal veetma. Jooga ja meditatsiooni suure austajana soovin seda ka teistega jagada. Usun, et selline reis pakub tervenemist ja uut hingamist, mida on võimalik läbi kehaliste ja vaimsete praktikate kogeda.

Ürituste korraldamise osas olen väga kirglik ja suure pühendumusega. Just sellepärast olen otsustanud korraldada Bali väereise ja anda oma panuse “Vaba mehe tee” suurseminaride korraldamisesse. Ühtlasi on minu eestvedamisel püsti pandud ka vestlusõhtud ”Must ja valge”.

Oma elu jooksul olen õppinud ja praktiseerinud erinevaid Osho meditatsioone ja samuti käinud kogemas meditatsioone Osho Rahvusvahelises Meditatsiooni Keskuses Punes. Olen läbinud oma teekonnal hulgaliselt enesearengu- ja meditatsioonikursuseid ja praktiseerin ise igapäevaselt nii joogat kui ka meditatsiooni. Viimased kümmekond aastat olen tegelenud teadliku enesearenguga. Nagu enamikel neist, kes selle teekonna kord ette võtnud, algas see ka minul pärast raskustesse sattumist. Tänaseks naudin igat päeva. Minu suurimaks kireks ongi töö inimese emotsioonidega, nende vabastamine, vaatlemine ja märkamine läbi teadlikkuse.

I’m a Certified Coach

My Certificates

„Minu suurimaks kireks on töö emotsioonidega, nende vabastamine, vaatlemine ja märkamine läbi teadlikkuse.“

Tiit on erakordselt positiivse ellusuhtumisega inimene. Tundes teda juba aastaid, siis esmalt paelus kohe tema ülilahe huumorisoon. Ma pean väga lugu inimesest, kes oskab enda üle nalja visata. Lisaks hindan mehe puhul avatud südant ja ausust. Nende aastate jooksul on Tiit vaid sügavamaks läinud, ausamaks ja see on väga mehelik. Ta on alati väga abivalmis, soe, hea kuulaja ja toetab vestlust oma kogemustega. Kogemustega, mida ta just ise on läbi teinud, mitte lihtsalt lugenud ja see on hindamatu varalaegas. Lisaks heale välimusele on tal muidugi ka hea maitse, sedakorda tooksin välja ennekõike just sisekujunduse osa. Aga see kandub üle ka teistesse sektoritesse.

Sille Ruus

Tiit on mees, keda nähes tekib kohe hea tuju ja süda avaneb. Ta on avatud ja usaldusväärne ning temaga vesteldes tean ma, et võin rääkida kõigest nagu lapsepõlve sõbraga. Ta ei mõista mind hukka vaid kuulab ja annab nõu, kui oskab. Ja oskab ta palju, sest on kogenud väga palju sellist, mida mina ei ole. Teda on alati huvitav ja hariv kuulata!

Marius Vahter

Tiit on erakordse empaativõimega, suure südame ja tundlike kätega väekas mees. Tema elukogemus on rikkalik ja mitmekihiline, mis on suunanud teda mitmeid kordi uut rada valima ning nullist uusi oskusi õppima. Seda mõtestades ja läbi tunnetades kasvatakse õpetajaks. Tiidul on, mida teistega jagada – et mured hajuksid ja rõõm saaks mitmekordseks. Kehatunnetuses on ta aga ekspert.

Evelin Ilves

Tiit Trofimov on inimene, kes on aidanud mul viimase kahe aasta jooksul teha tugevaid arenguhüppeid koolitaja, kuid ennekõike inimesena. Tean, et Tiit teeb neid seminare ennekõike missioonitundest. Olles korraldanud 4 sündmust põhimõttelilselt 0 tulu (või isegi miinusega), jätkab ta sellegipoolest. Tiit ei ole ärimees, küll aga mees, kellel on missioon. Soovin seda toetada. Usaldan Tiitu ja tema sisetunnet.

Alar Ojastu

Tunnen Tiitu peaaegu 10 aastat. Ta on kahtlemata üks positiivsemaid, helgemaid ja sõbralikumaid inimesi, kellega olen kohtunud. Tema avatus, lahkus ja heasoovlikkus ei jäta külmaks mitte ühtegi inimest. Kui üldse keegi suudab enda ümber olevaid inimesi positiivselt mõjutada lihtsalt oleku ja isiksusega, siis Tiit.

Kaido Pajumaa

Partnerid

Partnerid